Челси
Снимка: twitter.com/premierleague

Челси най-накрая вкара гол и спечели

След пет мача без победа и три без вкаран гол Челси най-накрая сложи край и на двете серии. Това се случи в последния двубой на тима във Висшата лига за годината – 2:0 над Борнемут.

Сините започнаха много силно и поведоха още в 16-ата минута. Тогава Кай Хаверц се разписа след ниско центриране на Рахийм Стърлинг. Само осем минути по-късно вече беше 2:0. Мейсън Маунт вкара след пас на Хаверц. Така той отбеляза по подобаващ начин своя мач номер 150 за Челси.

После гол на Пулишич беше отменен заради нарушение на Хаверц. След почивката националът на Германия изпусна още една отлична възможност за попадение. През второто полувреме дойде и единственият проблем за тима на Греъм Потър – контузията на Рийс Джеймс. 23-годишният английски национал се завърна след травма на коляното, която го извади от тима за Мондиал 2022.

С победата Челси събра 24 точки, с които се изкачи на осмо място. Четвъртият Тотнъм е с 30 точки, но и мач повече.