Лестър - Челси
Снимка: twitter.com/ChelseaFC

Челси мина с лекота през Лестър Сити

Лидерът във Висшата лига Челси спечели лесно визитата си на Лестър Сити. Столичани победиха с 3:0 в повторение на финала за ФА Къп. Тимът на Томас Тухел имаше тотално предимство, като още три негови попадения бяха отменени.

След успеха Челси събра 29 точки – шест повече от Манчестър Сити и Уест Хем. Шампионът на Англия и чуковете обаче са с мач по-малко. Лестър остава на 12-о място с 15 точки.

Антонио Рюдигер вкара първия гол още в 14-ата минута. Той засече центриране на бившия играч на домакините Бен Чилуел. Голът е пети за Рюдигер в последните два сезона, като четири от тях са във вратата на лисиците.

В 28-ата минута столичани вече водеха с два гола. Джеймс изведе друг бивш любимец на местните фенове – Н’Голо Канте – и той се разписа за 0:2. После Чилуел удари греда, а Шмайхел попречи на Канте да се разпише са втори път.

Третият гол вкара Пулишич в 71-ата минута. Асистенцията за това попадение беше на Хаким Зийеш.  Отменените голове бяха заради засади на Хъдсън-Одой, Джеймс и Пулишич.