Реал Мадрид - Челси

Челси изпусна Реал в полуфинал от Шампионската лига

Реал Мадрид и Челси завършиха 1:1 в първия полуфинален мач от Шампионската лига. Реваншът е след седмица в Лондон. Сините обаче изпуснаха да вземат още по-добър резултат. Те контролираха напълно първия половин час и пропиляха няколко добри положения. Освен това английският тим позволи на Реал да отправи само един точен удар – този за гола.

Мениджърът на Челси Томас Тухел постави и нов рекорд. Той записа четвърти мач срещу Белия балет без загуба. Германецът има една победа и три ремита. Няма друг треньор с подобна серия в турнира.

Първото полувреме премина на много висока скорост и с доста положения. Тимо Вернер изпусна първия отличен шанс, когато стреля право в Тибо Куртоа. В 14-ата минута обаче Рюдигер изведе Пулишич и той хладнокръвно реализира за 0:1. Челси изпусна още две положения и Реал изравни. Той получи топката след корнер, свали си я с глава и от воле я прати в мрежата за 1:1. Голът на французина падна в 29-ата минута. Това е пето попадение за него в елиминациите този сезон.

След почивката темпото спадна, а и двата тима действаха по-предпазливо. Все пак сините имаха още няколко половинчати шанса, но не стигнаха до второ попадение.