Уест Бромич - Челси

Челси измъкна точка, след като губеше с 0:3

Челси постигна забележителен обрат в гостуването си на Уест Бромич във Висшата лига. Сините изоставаха с 0:3 на почивката, но измъкнаха 3:3 с гол в самия край на двубоя. Шестото попадение в двубоя беше дело на Тами Ейбрахам в 93-ата минута.

Уест Бромич поведе с 3:0 още до 27-ата минута и изглеждаше сякаш ще спечели за първи път този сезон. Грешка на Маркос Алонсо позволи на Перейра да изведе Робинсън и той преодоля с лекота Кабайеро. 38-годишният вратар беше титуляр вместо Кепа. После Тиаго Силва сбърка и подари топката на Робинсън – 2:0 в 25-ата минута. Само две по-късно Бартли вкара отблизо след корнер – 3:0.

Челси обаче се събра след паузата и натисна здраво. Мейсън Маунт намали дефицита в 55-ата минута. След това резервата Хъдсън-Одой върна още един гол – 2:3 в 70-ата минута. А в края Ейбрахам вкара за 3:3, след добавка отблизо след удар на Маунт.

Това беше 11-ият гол, допуснат от тима на Славен Билич в три срещи. Челси пък стана първият отбор от 9 години насам, изравнил след три гола пасив. Уест Хем го направи през февруари 2011-а. И то пак срещу Уест Бромич и то на „Дъ Хоутърс“. Мачът завърши също 3:3.