Челси - Ливърпул
Снимка: twitter.com/chelseafc

Челси измъкна точка от Ливърпул след 0:2

Челси и Ливърпул направиха зрелищно 2:2 в сблъсъка на върха от 21-ия кръг на Висшата лига. Ремито върши отлична работа на лидера Манчестър Сити, който има 10 точки аванс пред лондончани и 11 пред червените. Тимът на Юрген Клоп обаче и с мач по-малко.

Мърсисайдци записаха трети пореден двубой без пълен успех. Челси пък има четири ремита в последните пет кръга. Томас Тухел остави Ромелу Лукаку извън групата за мача заради интервюто му пред Sky Italia. Червените пък бяха без Алисон, Фирмино и Жоел Матип, които са с коронавирус. Мениджърът Юрген Клоп е изолиран със същата диагноза.

Ливърпул обаче поведе набързо с 2:0 чрез Садио Мане в 9-ата и Мохамед Салах в 26-ата минута. Мане се възползва от грешка на Чалоба и реализира първото си попадение от 20 ноември. Салах пък завърши отлична контраатака на гостите.

Челси успя да изравни в края на първата част. Матео Ковачич вкара за 1:2 42-ата минута след като вкара със страховит шут лошо изчистена топка. Това е втори гол за него в последните 10 мача във Висшата лига, след като преди това има едно попадение в 93 срещи. Кристиян Пулишич изравни в добавеното време след пас на Канте. Малко по-късно и Маунт имаше шанс за гол, но го пропусна.

След почивката Ливърпул имаше две добри положения, но Менди спаси ударите на Салах и Мане. Пулишич пък изпусна възможност да направи 3:2 за сините, след като не преодоля Келъхър.