Ливърпул - Челси
Снимка: twitter.com/chelseafc

Челси измъкна 1:1 от Ливърпул с 10 души

Челси измъкна точка от визитата си на „Анфийлд“, въпреки че игра цяло полувреме с човек по-малко. Ливърпул натисна много сериозно, но така и не стигна до успеха.

Иначе червените започнаха на много висока скорост, но нямаха чисти положения. За сметка на това Челси откри след половин час игра. Кай Хаверц засече центриране от корнер на Рийс Джеймс и вкара за 0:1. После Мейсън Маунт изпусна отличен шанс да направи 0:2.

Мърсисайдци обърнаха всичко в добавеното време на първата част. След колосален хаос в наказателното поле реферът отсъди дузпа за игра с ръка на Джеймс и го изгони. Мохамед Салах пък направи 1:1 от бялата точка. Той реализира 14-а поредна дузпа в Англия. Повече поредни вкарани дузпи от него има само Мат Льо Тисие – 23.

Томас Тухел направи двойна смяна на почивката и пусна в игра Тиаго Силва и Матео Ковачич. Това допринесе за стабилността на сините. Освен това Менди извади удари на Ван Дайк и Фабиньо.