Челси - Уест Хем
Снимка: twitter.com/chelseafc

Челси измъкна щастливо 1:0 над Уест Хем

Челси измъкна щастлива победа с 1:0 над Уест Хем. Така сините вече имат пет точки повече пред четвъртия Арсенал. Освен това те са и с мач повече. Загубата на практика лишава Уест Хем от надеждите за място в Топ 4. Чуковете са седми с 52 точки – осем по-малко от Арсенал. Освен това те имат и мач повече. До края има четири кръга.

Дейвид Мойс даде почивка на шестима титуляри преди полуфинала в Лига Европа. Въпреки това Уест Хем се държа доста добре на „Стамфорд Бридж“. Освен това Жоржиньо изписна дузпа в 87-ата минута – неговият удар беше спасен от Лукаш Фабиански.

Челси обаче беше и с човек повече заради червения картон на Крейг Доусън точно преди дузпата. И натисна отчаяно до края. И спечели с гол на Кристиан Пулишич в последната минута. Той вкара след хубав пас на Маркос Алонсо.

Тимът на Томас Тухел сложи край на серията си от три поредни домакински загуби.

Рюдигер ще напусне Челси

След мача Тухел обяви, че Антонио Рюдигер му е казал, че ще напусне клуба. Договорът на защитника изтича през лятото и той получи предложение за нов такъв. С него той щеше да стане най-високоплатеният защитник в историята на клуба. Предложението беше на стойност 200 000 паунда на седмица.

„Дадохме всичко, което можем. Заради санкциите обаче не можем да се борим повече. Не знам какво щеше да е решението му без санкциите. Разбира се, решението му не ми харесва, но го приемам лично. Ще ни липсва, защото е ключова фигура. Той води останалите, дава всичко от себе си. За мен беше много важна подкрепа в последните 18 месеца и изпитвам само уважение към него“, каза Тухел.

Челси може да остане и без друг централен защитник това лято. Андреас Кристенсен също е с изтичаш договор и според информациите е на път към Барселона.