Челси - Лийдс

Челси излезе първи след обрат над Лийдс

Челси се изкачи на върха в класирането във Висшата лига, след като обърна Лийдс с 3:1. Това беше първи мач за сините пред фенове от девет месеца насам.

Лийдс откри още в четвъртата минута, когато се разписа бившият нападател на столичани Патрик Бамфорд. Бамфорд има осем гола през сезона, седем от тях в гостувания. С по осем попадения са и Джейми Варди, и Мохамед Салах.

После Тимо Вернер изпусна на няколко метра от вратата и уцели вътрешната страна на гредата. В 27-ата минута обаче Оливие Жиру изравни след пас на Джеймс. Така той отпразнува първия си мач като титуляр в елита този сезон. Това беше и пети гол за него през седмицата след четирите във вратата на Севиля. Освен това на 34 години и 66 дни Жиру стана най-възрастният играч, вкарал в последните си шест мача като титуляр.

След час игра Челси вече водеше с 2:1 и то след още един гол с глава. Този път се разписа Курт Зума след центриране на Маунт от корнер. Резервата Пулишич вкара за 3:1 в добавеното време след пас на Вернер. Така той стана 13-я играч с гол за сините във Висшата лига през сезона.