Брентфорд - Челси
Снимка: twitter.com/ChelseaFC

Челси излъга Брентфорд и се върна на върха

Челси измъкна успех с 1:0 във визитата си на Брентфорд в осмия кръг на Висшата лига. Голът вкара Бен Чилуел в самия край на първото полувреме. С трите точки сините се върнаха на върха в класирането. Те бяха изместени от Ливърпул, победил по-рано Уотфорд с 5:0. Челси има 19 точки, Ливърпул – 18.

Дербито на Западен Лондон – първо в елита от 74 години насам – беше много интензивно, напрегнато и интересно. Тимът на Томас Тухел доминираше през първото полувреме, но след паузата трябваше да работи много здраво, за да задържи аванса си. Голът на Чилуел е трети за него в също толкова мачове. Левият бек имаше общо 3 гола в 33-те си предишни мача във всички турнири.

„В последните 20 минути показахме манталитет на шампиони. Трябва във всеки мач да го показваме. Беше истински ад, но издържахме“, коментира Чилуел.

Брентфорд удари две греди чрез Брайън Мбеумо. Първата – преди гола за Челси, втората – при 0:1. Освен това Едуар Менди спаси два изключително опасни удара, а пък Чалоба изчисти от голлинията. Брентфорд имаше общо 15 удара към вратата на сините, 12 от които в последните 11 минути. Освен това изкара 40% от последните 15 минути пред наказателното поле на съперника. Сините обаче бяха с експериментална защита. Освен Кристенсен за тях играха младокът Чалоба и дебютантът Маланг Сар.