Тотнъм - Челси

Челси нанесе историческа загуба на Моуриньо

Челси продължи добрия си ход под ръководството на Томас Тухел. Сините победиха с 1:0 Тотнъм в лондонско дерби и се върнаха в Топ 6. Тимът има 36 точки, три повече от шпорите, които са осми в класирането.

Челси записа трети пореден мач без допуснат гол под ръководството на Тухел. Така германецът изравни рекордното клубно постижение на Жозе Моуриньо от август 2004-а. Тотнъм пък записа трета поредна загуба – нещо, което не се е случвало от ноември 2008-а. Тогава начело на тима беше Андре Вилаш-Боаш. Поражението обаче влезе и в историята на Моуриньо. Той загуби две поредни домакинства за първи път в треньорската си кариера – в 327 мача на собствен терен за неговите отбори.

Иначе Челси спечели заслужено в Северен Лондон. Голът вкара Жоржиньо от дузпа в средата на първата част. Тя беше отсъдена за нарушение на Ерик Дайър срещу Тимо Вернер. Тотнъм имаше един точен удар до последните пет минути, когато се разигра. Това обаче не беше достатъчно.