Ливърпул - Челси

Челси нанесе историческа загуба на Ливърпул

Ливърпул продължи с неубедителното си представяне през настоящия сезон. Червените отстъпиха у дома на Челси с 0:1 в 27-я кръг на Висшата лига. Загубата беше пета поред за шампионите на „Анфийлд“. Ливърпул никога в своята история не е правил подобна серия.

Иначе Челси игра много по-добре от своя съперник. Сините дори стигнаха до гол – дело на Тимо Вернер. Попадението обаче не беше зачетено заради изключително тънка засада на германеца, показана от ВАР. Тимът на Томас Тухел обаче продължи да напада и в 42-ата минута Мейсън Маунт вкара за 0:1. Това е трети гол за англичанина в осемте мача след идването на Тухел.

През второто полувреме гостите продължиха с чудесното си представяне в защита. Ливърпул стигна до първия си точен удар чак в последните минути. Вернер и Хаким Зиеш можеха да сложат точка на спора, но не успяха да вкарат за 0:2. Челси обаче спокойно издържа и стигна до важна победа в битката за Топ 4. Тимът се изкачи на четвъртото място с 47 точки, на три зад третия Лестър и на четири зад Манчестър Юнайтед. Пети и шести са съответно Евертън и Уест Хем с 46 и 45 точки.

Тухел записа десети последователен двубой във всички турнири без поражение. В следващия кръг Челси приема именно Евертън.

Карамелите по-рано постигнаха ценен успех при визитата на Уест Бромич с 1:0. Герой за тима на Карло Анчелоти беше Ричарлисон, който вкара и в предишния двубой със Саутхемптън. Тотнъм също продължава борбата за местата в зона Шампионска лига. Шпорите надвиха Фулъм с 1:0 след автогол на Тосин Адарабийойо. Шпорите са осми с 42 точки, една по-малко от седмия Ливърпул.