Рен - Челси

Челси и Севиля са на елиминации в Шампионската лига

Челси и Севиля се класираха за елиминациите в Шампионската лига два мача преди края на груповата фаза. Английският и испанският тим спечелиха с по 2:1 и са недостижими за Краснодар и Рен в класирането. Сините и андалусийците имат по 10 точки, руснаците и французите – по една.

Челси спечели с гол в добавеното време на Оливие Жиру. Тимът на Франк Лампард доминираше през първото полувреме и поведе чрез Хъдсън-Одой в 22-ата минута. След почивката обаче Рен натисна и само Едуар Менди спаси сините срещу бившия си клуб. И той обаче беше безпомощен пет минути преди края, когато Гираси изравни. В 91-та минута обаче Жиру вкара за 1:2. Така Челси се класира  за 16-и път за елиминациите от 17 участия в груповата фаза.

Севиля вкара дори още по-късен гол от лондончани, за да спечели в Краснодар. Той падна в 95-ата минута и беше дело на Ел Хадади. Иначе испанците поведоха още в 4-ата минута чрез Ракитич. Десет минути след почивката Суса Кампос изравни – 1:1. Гостите обаче не се отказаха и стигнаха до триумф в самия край.