Тотнъм - Челси
Снимка: twitter.com/chelseafc

Челси стигна с лекота финала за Карабао Къп

Челси се класира за финала за Карабао Къп след нова победа над Тотнъм. След 2:0 на „Стамфорд Бридж“ преди седмица, сега сините спечелиха с 1:0 на „Уайт Харт Лейн“.

Голът за тима на Томас Тухел вкара защитникът Антонио Рюдигер още в 18-ата минута. Той реализира отблизо след корнер. Рюдигер наказа шпорите и при успеха с 3:0 по-рано през сезона във Висшата лига.

Шпорите имаха своите добри моменти, особено през второто полувреме, но нямаха и късмет. ВАР правилно отмени две дузпи, отсъдени от рефера Андре Маринър, в полза на Тотнъм. Гол на Хари Кейн пък беше отменен също правилно заради засада.

В края двубоя беше спрян за кратко заради нужда от спешна медицинска помощ на трибуните.

Съперникът на Челси във финала на „Уембли“ трябва да определят Арсенал и Ливърпул. Първият полуфинал между тях е тази вечер на „Анфийлд“.