Челси - Валенсия

Челси изпусна дузпа и Валенсия спечели в Лондон

Валенсия спечели с 1:0 визитата си на Челси в Лондон. Голът вкара Родриго в 74-ата минута. Сините от Лондон изпуснаха дузпа по-късно, когато Рос Баркли уцели гредата. Победата бе едва втора испанците в Англия. Предишната бе през 2002-а година над Ливърпул, пак с 1:0. Челси пък продължава без победа на „Стамфорд Бридж“ от началото на сезона.

Франк Лампард стана първият мениджър на сините, загубил в дебюта си в Шампионската лига. 10 от предишните 11 спечелиха първия си мач начело. Изключението е Джанлука Виали, който стартира с равенство с Милан през 1999-а. Това бе и едва второ домакинско поражение за лондончани от 42 мача в груповата фаза. Предишният отбор, спечелил на „Стамфорд Бридж“ бе Базел през 2013-а.

Лампард даде шанс на трима млади англичани – Абрахам, Маунт и Томори – да направят дебют. Мейсън Маунт обаче получи контузия в глезена след фаул на Коклен и бе сменен принудително. Абрахам, който има 7 гола от началото на сезона, пък не бе на ниво.

Същото важи и за Рос Баркли. Той се появи на терена само 8 минути преди да изпусне дузпата. Освен това реши, че той ще изпълни, а не титулярите Жоржиньо или Вилиан. В дискусиите бяха замесени още Абрахам и капитанът Сесар Аспиликуета.