Палас - Челси

Челси, Сити и Юнайтед спечелиха мачовете си

Челси, Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед спечелиха мачовете си от Висшата лига днес. Така Сити излезе втори в класирането, а Челси се доближи на две точки от третия Тотнъм. Юнайтед пък записа трети пореден успех със Солскяер и вече е само на победа от петия Арсенал.

Челси измъкна 1:0 от Палас

Тимът на Маурицио Сари не игра особено добре и изглеждаше изморен. Но показа характер, за да стигне до ценния успех. Единственото попадение отбеляза полузащитникът Н‘Голо Канте. Той се разписа в 51-та минута, след като получи пас от Давид Луис и с изстрел по земя преодоля вратаря Висенте. Това бе трети гол за Канте през сезона, което е нов личен рекорд за него. Палас разчиташе на контраатаки и стигна до първия си удар в 85-а минута. Орлите обаче така и не записаха точен удар. Гостите имаха и два удара в гредите – на Вилиан и на Рос Баркли.

Сити сложи край на серията от загуби

Отборът на Пеп Гуардиола надви Саутхемптън с 3:1 като гост и сложи край на серията от две поредни загуби. Шампионът доминираше от самото начало на сблъсъка и откри още в 10-та минута,. Тогава Бернардо Силва нахлу в наказателното поле и подаде към Давид Силва, който не сбърка. Светците изравниха играта и в 37-та минута Пиер Хойбьерг се възползва от грешка на Александър Зинченко и вкара за 1:1. Така Сити допусна поне един гол в десети пореден мач.

Сити реагира мигновено и още до почивката дръпна с два гола. Първо Джеймс Уорд Праус си вкара автогол, а после Серхио Агуеро направи 1:3. Това бе 18-и гол за него през календарната 2018-а. Така шампионът се доближи на седем точки от Ливърпул. В края Хойбьерг, който се върна след наказание, получи директен червен картон. Така той влезе в историята като първият футболист от Дания с гол и червен картон в един мач от Висшата лига.

Солскяер изпревари Мат Бъзби и Моуриньо

Манчестър Юнайтед продължи с отличното си представяне под ръководството на новия мениджър Оле Гунар Солскяер. Червените дяволи победиха Борнемут с 4:1 в последния мач от Висшата лига за 2018-та година. Това бе трети пореден успех за тима. И то с общо 12 гола, вкарани в процеса. Така Солскяер изпревари Сър Мат Бъзби и Жозе Моуриньо, които не успяха да започнат с три поредни победи.

Още в петата минута Пол Погба откри резултата след пробив на Рашфорд отдясно. В 33-та минута френския халф покачи на 2:0 с глава след добро центриране на Андер Ерера. Така той вече има 4 попадения и 2 асистенции в последните три срещи. А в 45-та минута Рашфорд вкара трети гол за домакините след центриране на Марсиал. Минута по-късно обаче гостите върнаха един гол чрез централния защитник Нейтън Аке.

През втората част името си сред голмайсторите записа и влезлият от резервната скамейка Ромелу Лукаку. Ерик Баи от състава на домакините пък получи директен червен картон в края.