Челси - Атлетико Мадрид

Челси и Байерн биха с лекота в Шампионската лига

Челси и Байерн спечелиха и вторите си мачове от осминафиналите в Шампионската лига. Сините от Лондон биха Атлетико Мадрид с 2:0 в реванша и продължават напред с общ резултат 3:0. Байерн надви Лацио с 2:1 и елиминира орлите с общ резултат 6:2.

Челси е на четвърфинал след 7 години

Английският тим беше по-добър през цялото време на двубоя. Зийеш откри след отлична контраатака в 34-ата минута. Асистенцията беше на Вернер. След почивката тимът на Томас Тухел изпусна няколко отлични положения. Десет минути преди края Савич получи директен червен картон за удар без топка. Десетимата от Атлетико получиха втори гол в добавеното време. Пулишич изведе Емерсон и той вкара за 2:0, за да сложи точка на спора.

Мачът е 13 поред без загуба за Томас Тухел начело. В тях сините имат 9 победи и 4 ремита.

Левандовски пак вкара за Байерн

Роберт Левандовски вкара първия гол за европейския шампион при успеха с 2:1 над Лацио. Това се случи след половин час игра от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Ачерби срещу Горецка. Дузпата е 13-а поред, вкарана от поляка в Шампионската лига. Малко преди това той удари гредата. Левандовски беше сменен 20 минути преди края от Чупо-Мотинг. Именно Чупо-Мотинг вкара втория гол в 73-ата минута след пас на Алаба. Лацио върна едно попадение в 82-ата минута чрез Марко Пароло.

Всички четвъртфиналисти са ясни

С Челси и Байерн вече са ясни всичко осем четвъртфиналисти в надпреварата. Останалите са Борусия Дортмунд, Порто, Ливърпул, Реал Мадрид, Манчестър Сити и ПСЖ. Жребият за четвъртфиналите и полуфиналите се тегли в петък от 13:00 часа българско време.