Челси - Арсенал

Арсенал измъкна 2:2 от Челси с човек по-малко

Арсенал измъкна 2:2 във визитата си на Челси, макар че играе час с човек по-малко. Червен картон получи бившият играч на сините Давид Луиз. Бразилецът стана първият бивш футболист на клуба, изгонен в мач срещу Челси от 1995-а насам. Тогава това се случи на Вини Джоунс.

Давид Луиз бе пратен в съблекалнята за нарушение срещу Абрахам в наказателното поле. От отсъдената дузпа Жоржиньо вкара за 1:0. Така Жоржиньо стана първият играч на тима от седем години насам, вкарал и в двата мача срещу артилеристите през сезона. През 2013-а това направи Хуан Мата.

Арсенал изравни в 63-ата минута чрез Мартинели. Той се възползва от подхлъзване на Канте след корнер, пробяга половината терен и вкара за 1:1. Това бе и първият точен удар за гостите в целия мач. Малко по-късно попадението на артилеристите, дело на Лаказет, бе отменено заради засада.

Челси отново поведе в 84-ата минута. Този път се разписа Аспиликуета след корнер. Само три минути по-късно обаче Арсенал отново изравни. Бейерин се разписа с великолепен удар от границата на наказателниото поле за 2:2. Това беше и вторият точен удар за тима на Микел Артета.

Манчестър Сити излъга Шефилд Юнайтед

Серхио Агуеро вкара единствения гол за шампиона във визитата в Шефилд. Той влезе като резерва и шест минути по-късно засече центриране на Де Бройне. Това бе шестият му гол в последните три мача във Висшата лига. През първото полувреме Дийн Хендерсън спаси дузпа, изпълнена от Габриел Жезус.

Така Сити събра 54 точки – 13 по-малко от лидера Ливърпул. Но и 8 повече от третия Лестър. Червените и лисиците обаче имат мач по-малко.