Челси - Аякс

Челси обърна деветима от Аякс за епично 4:4

Челси и Аякс направиха изключително зрелище на „Стамфорд Бридж“, което завърши 4:4. Сините си вкараха два автогола, реализираха и две дузпи, а пък холандците получиха 2 червени картона. В другия мач в същата група Валенсия победи Лил с 4:1. Така и трите тима събраха по седем точки, като Аякс има най-добра голова разлика. Лил е последен с една точка. В следващите мачове холандците приемат Лил, а пък англичаните гостуват на Валенсия.

Спектакълът Челси – Аякс

Гостите поведоха още във втората минута, когато Ейбрахам си вкара автогол. Само две по-късно Жоржиньо изравни от дузпа. Промис обаче направи 1:2 в 20-ата минута. 15 по-късно най-скъпият вратар в света – Кепа Арисабалага – си вкара автогол за 1:3. Десет минути след почивката Ван де Беек покачи на 1:4.

Сините обаче се вдъхновиха и върнаха един гол чрез Аспиликуета. И тогава настъпи тоталната лудница. Централните защитници на Аякс Дейли Блинт и Жоел Велтман бяха изгонени в една атака с втори жълти картони. От отсъдената дузпа за игра с ръка на Велтам Жоржиньо намали на 3:4. Това се случи в 71-ата минута, а в 74-ата Рийс Джеймс вкара за 4:4. Минути по-късно Челси дори вкара още веднъж. Попадението обаче бе отменено заради игра с ръка с Абрахам. А дори и с девет души Аякс имаше шанс да победи, но Кепа спаси.

После пък резервата Батшуай имаше две отлични възможности за домакините. В единия случай обаче той би в аут, а в другия Онана спаси.