Челси - Уест Хем

Челси сложи край на кризата с 3:0 над Уест Хем

Челси сложи край на мини кризата си от две поредни загуби с 3:0 над Уест Хем. Двубоят на „Стамфорд Бридж“ беше последен от 14-я кръг на Висшата лига. В него чуковете не вкараха гол за първи път в 10 визити. Освен това мениджърът им Дейвид Мойс записа 16-о гостуване на този стадион без победа. Това е рекорд в историята на Висшата лига.

Мачът започна по идеален начин за сините – с ранен гол. Резултатът беше открит в 10-ата минута от Тиаго Силва, който се разписа с глава след центриране на Мейсън Маунт от ъглов удар. Отбраната на чуковете изпусна бразилеца и той прати топката под напречната греда. Уест Хем досега беше единственият отбор от Висшата лига, недопуснал гол от статично положение.

После Тимо Вернер изпусна няколко добри възможности да вкара за 2:0. Все пак германецът беше замесен във втория гол – неговият удар беше изпусна от вратаря и Тами Ейбрахам вкара отблизо за 2:0 в 78-ата минута. 120 секунди по-късно отново Ейбрахам направи 3:0. Този път – след като Пулишич изпусна да вкара.

След успеха Челси събра 25 точки и се изкачи на пето място в класирането. Уест Хем е на десето място с 21 точки.