Челси - Уест Бромич

Челси катастрофира впечатляващо – 2:5 срещу Уест Бромич

След 14 мача без загуба начело на Челси Томас Тухел записа поражение. И то доста впечатляващо – 2:5 като домакин от Уест Бромич. Така, след 3:3 през есента, Уест Бромич събра 8 гола във вратата на сините този сезон.

Началото на „Стамфорд Бридж“ по никакъв начин бе предвещаваше развилия се по-късно апокалипсис. Пулишич вкара за 1:0 в 27-ата минута и всичко тръгна по план. Той обаче се обърка само две минути по-късно, когато Тиаго Силва беше изгонен. Бразилецът получи втори жълт картон в първия си мач след дълго лечение на контузия. На 36 години той стана най-възрастният играч на Челси, изгонен във Висшата лига. Бранислав Иванович влезе, за да играе в защита, но само 12 минути по-късно напусна с травма. Това тотално обърка сините и те капитулираха в добавеното време на първата част. Коста Перейра изравни, а две минути по-късно направи 1:2.

Мейсън Маунт влезе на почивката, за да вкарва голове и за Челси и той го направи, но вече беше късно. Калъм Робинсън вкара по много красив начин за 1:3 в 63-ата минута, а малко по-късно Диане направи 1:4. Маунт вкара за 2:4 в 71-та минута. А в добавеното време отново Робинсън направи 2:5. Това беше неговият пети гол във Висшата лига, като всичките пет са срещу Челси.

В класирането лондончани остават на четвърта позиция с 51 точки, но могат да бъдат изместени от Уест Хем и Тотнъм. Уест Бромич пък се доближи на седем точки от спасението.