Валенсия - Челси

Челси запази надежда за класиране след 2:2 с Валенсия

Челси запази надежда за класиране за елиминациите на Шампионската лига след 2:2 с Валенсия. Сините са на трето място в групата с 8 точки, колкото има и Валенсия. Първи е Аякс с 10. Аякс и Валенсия обаче играят един срещу друг в последния мач, така че тимът на Франк Лампард просто трябва да спечели мача си с Лил. Французите са последни в групата с една точка.

Иначе на „Местая“ домакините откриха в 40-ата минута чрез Карлос Солер. Той засече центриране на Родриго Морено. Голът на Солер бе под номер 100 за тима като домакин в Шампионската лига. Преди това Макси Гомес изпусна два отлична шанса за испанците. Само 108 секунди по-късно обаче Челси изравни. Ковачич вкара отблизо с нисък удар за 1:1. Това бе първи гол за него след 122 мача суша.

Гол след 3 минути ВАР

Сините направиха обрат в 50-ата минута. Тогава Пулишич се разписа за 1:2. Голът му бе отменен заради засада. След триминутно разглеждане на ситуацията от ВАР системата обаче попадението бе признато. Оказа се, че бутонката на Езекиел Гарай покрива засадата.

Кепа – герой и грешник за Челси

В 63-ата минута Валенсия получи право на дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Жоржиньо срещу Хосе Гайя. Кепа обаче спаси по великолепен начин удара на Парехо от бялата точка. Испанците обаче не се отказаха и изравниха в 82-ата минута. Тогава Даниел Вайс центрира, Кепа се обърка и топката влетя в мрежата му за 2:2.

До края удар с глава на Зума бе изчистен от голлинията, а Морено изпусна отлична възможност за домакините. Валенсия завърши мача с общо 18 удара по посоката на вратата, но и твърде много пропуски.

Аякс нямаше проблеми с Лил

Холандският тим вкара гол още с първия си удар. Това се случи във втората минута чрез Зийех. Асистенцията бе на Тадич. Самият Тадич малко по-късно удари греда.

Лил изпусна отлична възможност в началото на второто полувреме и бе наказан. В 59-ата минута Промис вкара след пас на Зийех за 0:2. Малко преди края още едно попадение на Зийех бе отменено заради игра с ръка.