Порто - Челси

Челси взе аванс от два гола срещу Порто

Челси спечели с 2:0 символичната си визита на Порто в първия четвъртфинал от Шампионската лига. Мачът се игра в Севиля, където след шест дни е и реваншът. Причината са ограниченията срещу разпространението на коронавируса.

Тимът на Томас Тухел имаше няколко  сложни дни – загуба от Уест Бромич с 2:5 и скандал между Кепа и Рюдигер на тренировка – но не показа, че това се е отразило негативно на тима. Порто игра по-добре преди почивката, но Челси вкара с първия си точен удар. Той беше в 32-ата минута, когато се разписа Мейсън Маунт. Попадението е дебютно за английския национал в Шампионската лига.

Порто натисна здраво след почивката, после лондончани имаха няколко добри положения да вкарат за 0:2. Те го направиха пет минути преди края. Пулишич удари греда, а секунди по-късно Чилуел се разписа отблизо.

Мачът е седми без допуснат гол за Челси този сезон в Европа. Толкова има и лидерът във Висшата лига Манчестър Сити. Менди спаси удар на Пепе, а пък Аспиликуета изчисти от голлинията удар на Корона.