Челси - Евертън

Челси се справи лесно с Евертън с 2:0

Челси победи без особени затруднения Евертън в директен спор за място в Топ 4 във Висшата лига. Преди мача столичани и карамелите бяха само на една точка. Сега сините от Лондон са с 4 повече от сините от Ливърпул. Евертън обаче е изиграл и мач по-малко. Челси е четвърти с 50 точки, три по-малко от третия Лестър и на четири зад втория Манчестър Юнайтед. Евертън е шести с 46 точки, Тотнъм е седми с 45, шампионът Ливърпул е осми с 43 точки.

Иначе домакините вкараха по един във всяко полувреме. Първият падна след половин час и дойде с късмет. Кай Хаверц стреля, топката се отклони в Годфрий и влетя в мрежата. Това беше първи гол, допуснат от Евертън, от четири мача насам. След това Пикфорд спаси опасен удар на Алонсо. Хаверц също вкара, но попадението беше отменено от ВАР за игра с ръка.

В 65-ата минута обаче Пикфорд фаулира Хаверц и реферът отсъди дузпа. Жоржиньо я вкара с лекота за 2:0. Това е седмо попадение за него през сезона.

Рутинната победа беше 11-и мач за Томас Тухел начело на Челси и той все още няма загуба.