Челси - Нюкасъл
Снимка: twitter.com/chelseafc

Челси измъкна драматично 1:0 над Нюкасъл

Челси измъкна драматична победа в първия си мач след наказанието на собственика Роман Абрамович. Сините победиха Нюкасъл с 1:0 с гол в 89-ата минута. Попадението реализира Кай Хаверц. Нюкасъл поиска червен картон за Хаверц през първото полувреме за удар с лакът срещу Дан Бърн. Ситуацията беше прегледана от ВАР, но Хаверц получи само жълт картон.

Челси осезаемо игра разсеяно и нямаше точен удар до 75-ата минута. Мигел Алмирон имаше два шанса да вкара гол за Нюкасъл, но Менди спаси. Бърн пък стреля в аут.

След успеха сините остават трети с 69 точки. Това обаче е 10 зад лидера Манчестър Сити и седем зад втория Ливърпул. Нюкасъл загуби за първи път в 9 мача. Свраките са 14-и с 31 точки – девет над зоната на изпадащите.

В битката за оцеляване Лийдс и Уотфорд взеха ключови победи. Лийдс би последния Норич с 2:1 и взе първи успех от седем мача. Уотфорд взе визитата си на Саутхемптън с 2:1. Евертън пък загуби от Уулвс с 0:1.

Така Лийдс е 16-и с 26 точки, Евертън е 17-и с 22 точки, но и три мача по-малко. Уотфорд е под чертата, също с 22 точки. Бърнли има 21 точки, Норич – 17.