Челси - Манчестър Юнайтед

Челси загуби от Юнайтед след скандални ВАР решения

Манчестър Юнайтед спечели с 2:0 срещу Челси в Лондон и завърза битката за четвъртото място във Висшата лига. Червените дяволи са на три точки от сините, които в момента са на четвърта позиция. Победата на Юнайтед обаче дойде след скандални решения на ВАР, всичките във вреда на лондончани. ВАР отмени два гола за сините и спести червен картон на Хари Магуайър в средата на първото полувреме. Това обаче бе трети успех за тима на Оле Гунар Солскяер над този на Франк Лампард през сезона.

Победата направи Ливърпул първият отбор, който се класира за следващото издание на Шампионската лига. Мърсисайдци, които водят с 25 точки, вече са сигурни за своето място в Топ 4. При това обаче преди да са започнали елиминациите в тазгодишното издание на турнира.

Проблемите за Челси започнаха още в началото. Нголо Канте получи контузия и бе принудително сменен. Сините нападаха, но нямаха добри положения. Юнайтед пък имаше огромен късмет. В 26-ата минута Хаир Магуайър бе съборен от Батшуай. Падайки той ритна нарочно белгиеца в слабините. След разглеждане на ситуацията обаче ВАР реши, че няма причина за червен картон. Само преди два месеца Хюн Мин Сон от Тотнъм бе изгонен за подобно нарушение.

В края на първата част червените дяволи поведоха. Автор на гола стана Антони Марсиал, който се разписа с удар с глава.

Отменените голове за Челси

Тимът на Франк Лампард все пак изравни в 56-ата минута. Или поне така си мислеше. Курт Зума прати топката в мрежата, но след намеса на ВАР попадението бе отменено. Причината – нарушение на Аспиликуета срещу Уилямс. Самият Аспиликуета бе блъснат преди това от Фред и точно тази засилка доведе до контакта между него и Уилямс.

Десет минути по-късно Магуайър вкара за 0:2. Бруно Фернандеш центрира от корнер и защитникът вкара по великолепен начин с глава.

В 77-ата минута Челси пак прати топката в мрежата. И попадението пак бе отменено. Този път заради засада на Жиру. Малко преди края Мейсън Маунт удари греда за сините.

„Нарочно? Не бих казал. Усетих, че го закачих и той ще падне върху мен. Изправих крака си, за да се предпазя. Беше естествена предпазна реакция. Не съм имал намерение да му причиня болка. Извиних му се“, заяви капитанът на Юнайтед Хари Магуайър за инцидента с Батшуай.