Чехия - Шотландия
Снимка: twitter.com/EURO2020

Чехия би Шотландия, Шик вкара гола на Евро 2020

Чехия спечели с 2:0 сблъсъка с Шотландия от Евро 2020 и излезе на първо място в група D. В другия мач от нея Англия победи Хърватия с 1:0. И двата гола вкара централния нападател на чехите Патрик Шик.

За Шотландия това беше първи мач на голям турнир след 23 години пауза. Шик откри резултата в края на първата част, засичайки с глава след пас на Куфал. Седем минути след паузата обаче Шик вкара гол, който ще влезе в историята. Той получи топката на няколко метра зад централната линия, направи две крачки и с изключително презицен удар прехвърли излезлия напред Маршал за 0:2. Така той има вече 8 попадения в последните 11 срещи на националния тим.

Шотландците също имаха своите шансове, като дори удариха и греда при 0:1 чрез Хендри. Вацлик пък спаси две чисти положения. Чехия имаше няколко възможности да вкара трети гол, но не успя.