Селтик

Селтик наказа Рейнджърс и си гарантира седма поредна титла

Селтик си осигури седма поредна титла на Шотландия по най-сладкия начин – с разгромна победа над големия съперник Глазгоу Рейджърс. На своя „Селтик Парк“ детелините разбиха тима на Греъм Мърти с 5:0 и по този начин три кръга преди края си гарантираха предсрочно първото място. Съставът на Брендън Роджърс има вече 78 точки, а Рейнджърс е трети с 65.

Селтик - Рейнджърс
Калъм Макгрегър вкарва петия гол във вратата на Рейнджърс
5:0, а можеше и да е повече

Домакините си осигуриха комфортен аванс още преди почивката след две попадения на Одсон Едуар (14‘ и 41‘) и Джеймс Форест (45‘). През второто полувреме Том Рогич (47‘) и Калъм Макгрегър (53‘) оформиха крайното 5:0. Зелено-белите можеха да вкарат още голове, но три страхотни намеси на стража на Рейнджърс Джак Алнуик им попречиха.

Селтик

По пътя към исторически втори пореден требъл

Така Селтик е само на един трофей от това да вземе втори пореден домашен требъл. Тимът само трябва да спечели купата на Шотландия, след като вече взе титлата и купата на лигата. Съперник във финала е Мадъруел, който беше победен и във финала за купата на лигата през ноември.