Албания - Англия, Кейн

Кейн вдъхнови Англия за 2:0 над Албания

Хари Кейн вдъхнови Англия за победа с 2:0 над Албания. Нападателят вкара първия гол и асистира за втория, дело на Мейсън Маунт. Успехът е втори поред за островитяните след разгрома над Сан Марино преди три дни.

Албания оказа повече съпротива от Сан Марино, но нямаше достатъчно класа да спре англичаните. Домакините имаха един шанс при 0:0, но Мирто Узуни пропусна. След това тимът на Гарет Саутгейт рутинно стигна до успеха.

Хари Кейн вкара за 0:1 след половин час игра. Той засече центриране на Люк Шоу. Попадението е 33-о за него с националната фланелка. Това обаче беше и единствената по-смислена атака за гостите преди паузата. Иначе нападателят сложи край на суха серия от 496 минути. Неговият последен гол за националния тим беше преди 500 дни – при успеха над Косово.

След паузата Англия игра по-добре и в 63-ата минута стигна до втори гол. Той беше вкаран от Мейсън Маунт след пас на Кейн. Любопитно е, че трите от четирите гола на Маунт за Англия са след асистенции на Кейн.

Така селекцията на Саутгейт записа 23-и пореден мач без загуба. Следващият съперни на Англия е Полша.