Кейн, Сон, Саутхемптън - Тотнъм

Кейн и Сон наказаха пет пъти Саутхемтън

Тотнъм спечели първа победа през сезона във Висшата лига. Шпорите победоха с 5:2 Саухемптън, като героите бяха Хари Кейн и Хюн Мин Сон. Кореецът вкара четири гола, Кейн – един, но асистира за всичките на Сон. Освен това попадение на английския национал беше отменено заради засада. Успехът е втори пореден като гост за тима на Жозе Моуриньо след този в Пловдив в Лига Европа. Преди седмица шпорите паднаха на старта с 0:1 от Евертън.

Саутхемптън вкара първия и последния гол. И в двата случая се разписа Дани Ингс. Той откри в 32-ата минута и сложи точка на хаоса в края от дузпа.

Тотнъм беше без новите попълнения Гарет Бейл и Регуилон. Деле Али пък беше оставен извън групата за мача от Моуриньо. Сон изравни за 1:1 в добавеното време на първата част. Две минути след паузата той направи 1:2. Следващите му два гола бяха в 64-ата и 73-ата минути. Така Сон вече има четири попадения през сезона. Толкова има и Калвърт-Люин от Евертън. През целия минал сезон кореецът се разписа 11 пъти.

Голът на Кейн за 1:5 беше в 82-ата минута. Той вкара отблизо, след като удар на Ламела се отби в гредата.