Калвърт-Люин, Англия - Уелс

Калвърт-Люин дебютира с гол за Англия при 3:0 над Уелс

Доминик Калвърт-Люин дебютира с гол за националния отбор на Англия. Той се разписа при победата с 3:0 над Уелс в контрола, играна на „Уембли“. Поражението беше първо за Уелс в последните девет мача. Тимът беше без двете си големи звезди – Гарет Бейл и Аарън Рамзи. Бейл е контузен, докато Рамзи още е под карантина с тима на Ювентус.

Калвърт-Люин, голмайстор на Висшата лига в момента, даде преднина на своя тим в 26-ата минута. Това беше десето попадение за него във всички турнири. Капитанът Конър Коуди удвои преимуществото в 53-ата мин. Той вкара също първия си гол за националния тим. Десет минути по-късно Дани Уингс фиксира крайния резултат.

Англия ще играе в груповия етап на Лига на нациите с Белгия (11 октомври) и Дания (14 октомври). Уелс ще спори с Ирландия (11 октомври) и България в София (14 октомври). Очаква се за тези мачове Рамзи да се върне в отбора. Нападателят Кийфър Муур обаче получи травма и не е ясно дали ще може да играе.