Аталанта - Каляри

Каляри изненада Аталанта в Бергамо – ВИДЕО

Каляри победи като гост Аталанта с 2:0 в двубой от 11-ия кръг на италианската Серия А. Така южняците удължиха отличната си серия от добри резултати. Тимът на Роландо Маран е непобеден в последните два месеца. За последно Каляри отстъпи на Интер на 1 септември. Това бе и втори пореден успех за тима в Бергамо след този от миналия сезон.

Аталанта пък пропусна да си върне третото място в класирането, където остава Рома.

Гостуващият състав стигна до трите точки след две попадения във всяко едно от двете полувремена. Марио Пасалич си отбеляза автогол в 32-та минута. Проблемите за тима на Джан Пиеро Гасперини се увеличиха след директния червен картон на Йосип Иличич. Каляри се възползва от численото си преимущество и реализира втори гол чрез Кристиан Олива.

Любопитно е, че преди година на същата дата Аталанта загуби отново в къщи – тогава от Торино. Аталанта и Каляри са с равни точки в класирането, но южняците са с по-добри показатели в преките двубои. В следващия кръг тимът приема Фиорентина. Аталанта приема Манчестър Сити в Шампионската лига, а после гостува на Сампдория.