Кадис - Барселона

Кадис победи Барса след 29 години – ВИДЕО

Кадис записа първа победа над Барселона от 1991-а насам. Новакът си осигури успех с 2:1. Победата беше и първа през сезона за домакините на стадион „Рамон де Каранса“ и първа за тях на свой терен в елита от 2006-а насам. Новакът направи и нещо немислимо – победи над Реал Мадрид и Барселона в разстояние само на два месеца.

Хименес откри за Кадис още в осмата минута, след като реализира отблизо. Тер Стеген спаси удари на Оскар Мингеса, който щеше да си вкара автогол, но нямаше какво да направи при добавката. В 57-ата Педро Алкала си вкара автгол за 1:1. Само шест минути по-късно обаче Алваро Негредо се разписа за 2:1. Бившият нападател на Манчестър Сити се възполва от колосална грешка в отбраната на Барса. 35-годишният Негредо беше на терена само 44 секунди, преди да блокира изчистване на Тер Стеген, да заобиколи Де Йонг и вкара за 2:1.

Сержиньо Дест имаше шанс да изравни за тима на Роналд Куман, но го пропусна. Любопитно е, че самият Куман беше част от тима на Барселона, който загуби от Кадис през 1991-а. Каталунците отправиха 21 удара, 10 от които на Меси. Вратарят Ледесма обаче спаси всичко, което можеше, а веднъж топката беше изчистена от голлинията. Кадис имаше едва 18% владеене на топката и три точни удара. .