Бърнли спря серията на Манчестър Юнайтед

Юнайтед - Бърнли
Героят за Бърнли - вратарят Том Хийтън - спира Лукаку

Бърнсли сложи края на перфектната серия на Манчестър Юнайтед с Оле Гунар Солскяер. Аутсайдерът измъкна 2:2 на „Олд Трафорд“ и сложи край на поредицата от осем поредни победи на червените дяволи.

Бърнли обаче бе много близо до успеха, защото водеше с 2:0 до 87-а минута. Тогава Пол Погба върна един гол за Юнайтед от дузпа. А във втората минута на добавеното време Виктор Линделов вкара за 2:2.

Два гола за Бърнли след паузата

Всички попадения в двубоя паднаха през второто полувреме. Ашли Барнс откри в 51-а минута, като се възползва от грешка на Андреас Перейра. Десет минути преди края Ууд покачи на 2:0 за гостите. Асистенцията бе дело на Барнс.

После обаче отчаяният натиск на Юнайтед доведе до два гола и избягване на загубата. Все пак обаче тимът на Солскяер се спаси от първо поражение с норвежеца начело. Червените дяволи обаче не успяха да настигнат Челси и Арсенал, които са с по 47 точки. Юнайтед има 45, като сините са и с мач по-малко. Бърнли е 15-и с 23 точки – четири повечеот 18-я Кардиф.