Бруклин - Филаделфия

Бруклин спря победната серия на Филаделфия – ВИДЕО

Бруклин Нетс надви Филаделфия 76-ърс със 122:109 в поредна среща от редовния сезон на НБА. Домакините бяха без големите си звезди Кевин Дюрант (карантина) и Кайри Ървинг (лични причини).

Поражението слага край на серията на Фили от пет поредни победи. Загубата е едва втора за гостите от началото на сезона при седем успеха. Мрежите поведоха комфортно на почивката с 65:51 и до края не допуснаха изненади. Техният баланс е 5-4.

Над всички за Бруклин беше Джо Харис, който вкара 28 точки от пейката. 22 добави Карис ЛаВърт. За тима на Док Ривърс Шейк Милтън отбеляза 24 точки, към които прибави и седем асистенции. Джоел Ембийд се отчете с дабъл-дабъл – 20 точки и 12 борби.

Филаделфия влиза в карантина

Гардът на Филаделфия 76-ърс Сет Къри е дал положителна проба за коронавирус в четвъртък. Братът на Стеф Къри не игра срещу Бруклин заради проблем в левия глезен. Гардът обаче беше на пейката през първата четвърт от мача. Сет Къри игра за последно в сряда, когато вкара 28 точки за победата над Вашингтон със 141:136.

Tимът ще остане под карантина в Ню Йорк и ще започне тестване в петък.