Брайтън - Манчестър Юнайтед
Снимка: twitter.com/officialbhafc

Брайтън разцепи Манчестър Юнайтед с 4:0

Брайтън унижи Манчестър Юнайтед и спечели с 4:0 на „Апекс Стейдиъм“. Загубата означава, че червените дяволи вече нямат шанс да се класират за следващото издание на Шампионската лига. Това се случва едва за пети път в последните 30 години.

Националът на Еквадор Мойсес Кайседо изведе домакините напред. Той се разписа в едва шестия си мач във Висшата лига. И стана стотният футболист в историята, вкарал първия си гол във Висшата лига срещу Юнайтед.

Гостите се разпаднаха след почивката и получиха три бързи гола в разстояние на 11 минути. Първо Марк Кукурела направи 2:0 след пас на Леандро Тросар. Тросар асистира и за 3:0, като попадението беше вкарано от Паскал Грос. Самият Тросар след това покачи на 4:0.

Загубата е пета поред в гостуване за Юнайтед. Тимът може да завърши максимално напред на шесто място.

Двубоят беше гледан от рекордните 31 637 зрители. Това беше и първа домакинска победа за Брайтън през 2022 г. В предишните осем мача на свой терен тимът беше спечелил едва четири точки. Южняците остават девети в класирането и продължават да преследват първо класирането в Топ 10 в 121-годишната си история.