Брентфорд - Ливърпул
Снимка: twitter.com/premierleague

Брентфорд спря Ливърпул с 3:3, Салах с рекорд

Брентфорд измъкна реми от Ливърпул след лудо зрелище, завършило 3:3. Точката обаче беше достатъчна на тима на Юрген Клоп да излезе първи след шест кръга. Червените имат 14 точки, една повече от Манчестър Сити, Челси и Манчестър Юнайтед.

Брентфорд поведе в 27-ата минута след заучено положение от пряк свободен удар чрез Итън Пинък. Ливърпул обаче изравни само четири минути по-късно, когато Диого Жота засече центриране на Джордан Хендерсън. После Къртис Джоунс удари греда, а Давид Рея спаси удар на Жота.

В 54-ата минута мърсисайци вкарха втори гол чрез Мохамед Салах. Първоначално голът беше отменен заради засада, но впоследствие ВАР показа, че е редовен. Това е гол №100 за Салах с екипа на Ливърпул в елита. Освен това египтянинът стана футболистът, стигнал най-бързо до тази кота. Той е 13-ият играч със 100 гола за червените и четвъртият в ерата на Висшата лига след Роби Фаулър, Майкъл Оуен и Стивън Джерард.

Лондончани изравниха малко по-късно след грешка на съперниковата защита. Удар на Понтус Янсон се отби в гредата, а топката стигна до Виталий Янелт, който се разписа с глава. Само четири минути по-късно обаче Ливърпул отново поведе с гол на Къртис Джоунс.

Салах пропусна да направи 2:4 в 77-ата минута и червените бяха наказани пет минути след това – Йоан Уиса прехвърли Алисон за 3:3. Домакините дори стигнаха до още един гол, но той беше отменен заради засада.