Брентфорд - Арсенал
Снимка: twitter.com/BrentfordFC

Брентфорд спечели в елита на Англия след 74 години

Брентфорд спечели историческа победа в дебюта си във Висшата лига на Англия. Тимът взе първи успех в елитната дизивия от 74 години насам, след като надви Арсенал с 2:0. Това беше и началото на новия сезон в Англия.

Брентфорд напълно заслужаваше успеха си. Тимът на Томас Франк игра с много желание и енергия и започна по перфектен начин. За Арсенал остана разочарованието от слабото представянето. Все пак обаче трябва да се отчете, че титулярните нападатели на артилеристите Пиер-Емерик Обамеянг и Александър Лаказат не играха заради болести.

Домакините откриха в 22-ата минута чрез Серхи Канос. Арсенал протестира, че топката е напуснала очертанията на терена преди гола, но напразно. Вратарят Давид Рая спаси удари на Смит Роу и Пепе, за да запази аванса на тима си. А в 79-та минута Брентфорд отново празнуваше – 2:0. Автор на гола стана Кристиан Норгорд, който вкара първия си гол в Англия. Сериозна вина за това имаше и привлеченият за 50 млн. паунда защитник Бен Уайт.