Брентфорд
Снимка: twitter.com/brentfordfc

Брентфорд разцепи Манчестър Юнайтед с 4:0

Брентфорд разцепи Манчестър Юнайтед с 4:0 във втория кръг на Висшата лига. И четирите попадения във вратата червените дяволи паднаха още преди почивката.

Загубата е втора поред за тима на Ерик тен Хаг. В първия кръг Юнайтед падна с 1:2 от Брентфорд на „Олд Трафорд“. В следващия кръг в Театъра на мечтите идва Ливърпул. Юнайтед не е започвал сезон с две загуби от 1992 г. насам. Освен това поражението е седмо поред за тима като гост. Подобно нещо не се е случвало от 1936 г. насам.

Голмайстори за Брентфорд бяха Джош да Силва, Матиас Йенсен, Бен Мий и Брайън Мбемо. Давид де Хеа пък направи ужасни грешки за три от четирите гола. Попаденията паднаха между десетата и 35-ата минути. Така столичани станаха третият тим, вкарал четири гола във вратата на Юнайтед през първото полувреме. Другите са Тотнъм (2020) и Ливърпул (2021).