Брентфорд
Снимка: twitter.com/BrentfordFC

Брентфорд спечели мача за 200 млн. евро

Брентфорд спечели финалния плейоф в Чемпиъншип срещу Суонзи, за да си гарантира първо участие във Висшата лига на Англия. Лондончани биха с 2:0 на „Уембли“. Това в най-скъпият мач във футбола, като победителят си осигурява поне 200 млн. евро в следващите пет години.

Пчеличките стартираха вдъхновяващо и в рамките на десет минути между 10-та и 20-та вкараха и двата си гола. Айвън Тоуни откри от дузпа, а Емилиано Маркондес покачи на 2:0. След почивката Суонси  се опита да се върнат в срещата, но така и не отправи точен удар. Освен това в 67-та минута Джей Фултън извърши грубо нарушение срещу Матиас Йенсен и беше изгонен с директен червен картон.

Така тимът Томас Франк спечели дългочакана промоция през плейофите в различните нива след четири неуспешни опита. Предишният беше преди година, когато тимът отстъпи на Фулъм с 1:2 след продължения. Брентфорд се присъединява към Норич и Уотфорд, които си осигуриха директна промоция. Съставът ще играе за първи път в елита след 74 години пауза.