Брентфорд - Ливърпул
Снимка: twitter.com/LFC

Брентфорд изненада лошо Ливърпул

Брентфорд сложи край на победната серия на Ливърпул, след като наказа червените с 3:1. Това доближи тима на две точки от мърсисайдци – 26 срещу 28. Двата тима са съответно седми и шести.

Ливърпул изигра ужасно слабо първо полувреме и получи два гола. И в двата случая – след статични положения. Първо Конате прати топката в собствената си мрежа в 19-ата минута, а после за 2:0 вкара Йоан Виса. Между тези две попадения други две във вратата на червените бяха отменени заради засади.

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп реагира с тройна смяна на почивката. Между извадените беше и капитанът Върджил ван Дайк. Мърсисайдци върнаха един гол чрез Нуньес, но ВАР го отмени. Малко по-късно обаче Окслейд-Чембърлейн все пак реализира за 2:1. Гостите натиснаха здраво, но Брентфорд удържа.

И шест минути преди края Брайън Мбуемо направи 3:1. Така тимът записа шести пореден мач без загуба във Висшата лига – подобно нещо не се е случвало от 80 години насам.