Айвън Тоуни Брентфорд
Снимка: twitter.com/premierleague

Брентфорд изненада Сити насред Манчестър

Брентфорд сложи край на серията на Манчестър Сити от 16 поредни домакински победи, след като спечели с 2:1 на „Етихад“. Загубата означава, че шампионите със сигурност няма да посрещнат паузата на върха в класирането. Висшата лига спира след кръга заради Мондиал 2022. Сити в момента е втори на две точки зад Арсенал. Лидерът обаче има мач по-малко.

И двата гола за Брентфорд реализира Айвън Тоуни. Той има 22 попадения във Висшата лига в последните два сезона. За този период повече имат само Мохамед Салах (29), Хари Кейн (28) и Хюн-мин Сон (26). Тоуни обаче не попадна в състава на Англия за Мондиал 2022.

Тоуни вкара за 0:1 в полза на Брентфорд още в 16-ата минута. В добавеното време на първата част Фил Фоудън изравни за 1:1. След почивката Сити натисна, но без да стигне до втори гол. Вместо това в осмата минута на добавеното време Тоуни се разписа за 1:2 след отлична контраатака. Секунди по-късно той имаше шанс и за хеттрик, но Де Бройне изчисти от голлинията.

„Те може и да са Манчестър Сити, но са хора. А хората правят грешки. Знаех, че имаме сили да постигнем добър резултат и го направихме“, каза Тоуни.