Бразилия

Бразилия взе Копа Америка – ВИДЕО

Бразилия победи Перу с 3:1 и триумфира с титлата на Копа Америка. Това е девети трофей на континента за селесао и първи от 12 години насам.

Финалният мач се проведе на стадион „Маракана“ в Рио де Жанейро. Главен герой в него бе Габриел Жезус. Той вкара гол, асистира за друг и бе изгонен.

Нападателят на Манчестър Сити подаде на Евертон, за да открие резултата в 15-та минута. После сам вкара за 2:1 в 45-та минута. Само минута по-рано Хосе Паоло Гереро бе изравнил. Той се разписа от дузпа. Жезус бе изгонен 20 минути преди края, което даде надежда на Перу. Ричарлсон от дузпа в заключителните минути обаче сложи точка на спора – 3:1 в полза на Бразилия.