Бразилия
Снимка: twitter.com/CONMEBOL

Бразилия се класира за световното първенство – ВИДЕО

Бразилия победи с 1:0 Колумбия и така се класира за световното първенство в Катар догодина. Тимът на Чите вече има 34 точки и е недостижим за петия в класирането. Досега за Мондиал 2022 се бяха класирали домакините от Катар, Германия и Дания.

До края на квалификациите в зона Южна Америка остават още шест кръга. Бразилците досега не се бяха класирали толкова рано за световно първенство. Втори в класирането е тимът на Аржентина. Големите съперници се срещат след четири дни. Те все още чакат решение за първия мач между тях, прекратен още в шестата минута.

Лукас Пакета вкара гола за 1:0 над Колумбия в 72-ата минута. Асистенцията беше на Неймар – осма за него в квалификациите. Мачът не беше особено красив, дори напротив – съперниците направиха общо 44 нарушения. Победата е 11-а поред за Бразилия като домакин в квалификации. Това е нов рекорд на Южна Америка. Освен това в последните 10 тимът на Чите не е допускал гол. Колумбия пък допусна поражение за първи път от година насам.