Бразилия - Колумбия
Снимка: twitter.com/CopaAmerica

Бразилия спечели с гол в стотната минута – ВИДЕО

Бразилия обърна Колумбия с 2:1 и се класира за елиминациите на Копа Америка. Двубоят не бе никак лесен за селесао, като бразилците спечелиха с гол в последната минута.

Луис Диас вкара за 0:1 в полза на Колумбия с хубава задна ножица. След паузата Роберто Фирмино изравни, а после Каземиро вкара за 2:1 в полза на Бразилия. Голът на Каземиро падна в 99:22 минута. Това обаче не го прави най-късния в турнира – това е попадението на Артуро Видал за Чили срещу Боливия в 99:48 минута.

Така домакините на турнира записаха трета поредна победа. Въпреки загубата Колумбия също се класира напред, но не е ясно на каква позиция. Причината е ремито между Перу и Еквадор. Еквадор поведе след автогол на Ренато Тапиа. В края на първото полувреме Айртор Пресиадо направи 2:0. Перу игра много по-добре след почивката и изравни за 2:2. Джанлука Лападула вкара първия гол, Андре Гарийо – втория.

Така Перу остава с четири точки и последен мач срещу Венесуела. Еквадор има две точки и последен мач срещу Бразилия. Колумбия също е с четири точки, Венесуела е с една.