Чехия - Бразилия

Бразилия победи лесно Чехия в контрола – ВИДЕО

Бразилия и Аржентина постигнаха успехи в контролни срещи. Бразилците надиграха с 3:1 Чехия, докато аржентинците победиха с минималното 1:0 Мароко.

Двубоят на селесао с чехите започна по-добре за тима на Ярослав Шилхави. Съперникът на България в квалификациите за Евро 2020 вкара за 1:0. Това направи Давид Павелка след половин час игра.

Бразилия обръща през второто полувреме

През втората част обаче южноамериканците показаха класа и реализираха три безответни попадения. Първо Роберто Фирмино възстанови равенството с гол в 49-та минута. В последните минути Габриел Жезус се разписа на два пъти, за да оформи крайното 3:1.

Аржентина бие без Меси

Вечният съперник Аржентина трябваше да се потруди повече за успеха си над Мароко. В отсъствието на голяма звезда Лионел Меси, който е контузен, тимът на Лионел Скалони спечели с 1:0. Голът бе дело на Анхел Кореа в 83-та минута.

Мексико отнесе Парагвай

Мексико продължи с доброто си представяне под ръководството на Тата Мартино с 4:2 над Парагвай. Това бе втори пореден успех за тима след този над Чили миналата седмица. Ел тре поведе с 3-0 още до почивката. Точни бяха Джонатан дос Сантос и Хавиер Ернандес, а Густаво Гомес си отбеляза автогол.

През втората част Ернан Перес намали изоставането на парагвайците, но малко след това Мигел Алмирон бе изгонен. Въпреки това Дерлис Гонсалес намали на 2:3 в 85-а минута. Но Луис Монтес подпечата успеха за Мексико с гол в самия край.