Германия - Бразилия
Марсело спира центриране на Никлас Зюле

Бразилия победи Германия за първи път от 13 години

Бразилия победи Германия с 1:0 в контрола в Берлин. Актуалният световен шампион игра слабо и направи един от най-разочароващите си мачове под ръководството на Йоаким Льов. Футболистите на Бундестима не успяха да отправят нито един точен удар за 90 минути.

Голът за Бразилия вкара Габриел Жезус, който продължи силната си серия с екипа на селесао. Нападателят на Манчестър Сити се разписа за девети път в 15 мача. Жезус прати топката в мрежата в 37-а минута, като засече центриране на Вилиан. Вратарят Кевин Трап също не се намеси добре. След почивката Германия опита щурм, но напразно.

Това беше и първи успех за бразилците срещу Германия от 13 години. Предишният бе през 2005-а в среща от Купата на конфедерациите. Бундестима спечели последния мач, при това много болезнено за южноамериканците. На 8 юли 2014-а тимът на Йоаким Льов триумфира със 7:1 в Бело Оризонте в полуфинален мач на Мондиала.

Четвърти мач без победа за Германия

Световният шампион няма победа вече четвърти пореден мач. Предишните три контроли обаче завършиха наравно. Бразилия пък записа втора победа след тази с 3:0 над Русия и вече в 9 срещи е без поражение.