Бразилия волейбол

Бразилия отново на върха във волейбола след 12 г.

Националният отбор на Бразилия по волейбол се изкачи отново на олимпийския връх след 12-годишна пауза. Състезателите на Бернардо Резенде спечелиха златния медал, след като във финала се наложиха над Италия с 3:0 гейма. Отделните части в зала „Мараканазиньо“ домакините затвориха на 22, 26 и 24 т.

Така“селесао“ спечели трета олимпийска титла в историята си, като това, което трябва да се отбележи е, че и трите са през 12 години – Барселона 1992, Атина 2004 и Рио 2016. На финала в гръцката столица през 2004-а бразилците спечелиха златото след победа отново над Италия, но с 3:1.

САЩ обърна Русия в малкия финал

Със завоюваното злато „селесао“ се изравни със САЩ на второ място във вечната олимпийска ранглиста, като и двата отбора са с по 3 титли. Начело е Русия с 4 златни медала. На тези Игри обаче „сборная“ не успя да защити първото място от преди четири години. Волейболистите на Владимир Алекно дори отстъпиха в малкия финал на САЩ с 3:2 гейма и останаха на четвъртата позиция.