Венесуела - Бразилия
Снимка: twitter.com/CONMEBOL

Бразилия обърна Венесуела с три гола в края – ВИДЕО

Бразилия продължи стопроцентовата си успеваемост в световните квалификации в зона Южна Америка. Тимът надви Венесуела с 3:1 и записа 9-а победа от 9 изиграни мача.

Успехът обаче не дойде никак лесно – домакините водеха с 2:0 до 70-ата минута. Ерик Рамирес откри още в 11-ата минута и стана едва четвъртият венесуелец с гол срещу бразилците. Така Венесуела за първи път в своята история поведе срещу петкратния световен шампион. После Бразилия натисна, но не успяваше да изравни. Все пак това се случи в 71-ата минута чрез Маркиньос. Габи направи 1:2 от дузпа в 85-ата минута, а в добавеното време Антони вкара за 1:3. И за Габи, и за Антони това бяха първи попадения в квалификациите.

Тимът на Чите има 27 точки – с осем повече от втория Аржентина. Аржентинците направиха 0:0 с Парагвай, въпреки че в мача имаше куп положения за гол. Меси, Кореа и Папу Гомес обаче направиха герой вратаря на домакините Антони Силва. Силва спаси осем точни удара и за седми път в 10 срещи запази вратата си суха. Парагвай остава шести в класирането с 12 точки.