Бразилия - България
Снимка: volleyballworld.com

Бразилия също се разправи с волейболните национали

Тъжната серия на националния отбор по волейбол в Лигата на нациите продължи с поражение от Бразилия. Загубата е шеста поред и седма в осем мача за България. Нашите паднаха с 0:3 (16:25, 22:25, 12:25) от олимпийския шампион.

В тима на Силвано Пранди отново имаше много промени, а освен това – и много допуснати грешки. В първия гейм националите имаха проблеми с посрещането и бразилците спечелиха лесно. Началото на втората част беше положително за България – три точки аванс. Бразилия обаче ги навакса, дръпна в резултата и удържа до края. Нашите поведоха със 7:4 в третия гейм, но след това спечелиха само пет точки до края му.

Победата прави бразилците на първо място в класирането, докато нашите са 14-и от 16 отбора. Утре националите се изправят срещу Нидерландия.