Камерун - Бразилия
Снимка: twitter.com/fifaworldcup

Бразилия падна, но продължава заедно с Швейцария

Бразилия заложи на резерви в последния си мач в груповата фаза и загуби от Камерун с 0:1. Южноамериканците обаче спечелиха групата си. Те продължават напред заедно с тима на Швейцария, който победи Сърбия с 3:2.

Голът за Камерун срещу Бразилия реализира Венсан Абубакар във втората минута на добавеното време. После той беше изгонен с втори жълт картон заради това, че си свали фланелката. Абубакар стана едва третият африкански футболист, вкарал на селесао на световно първенство. Преди него това направиха Дидие Дрогба (2010) и Жоел Матип (2014).

Иначе Тите беше направил 10 промени в тима на петкратния световен шампион. Играчите му ще са свежи за осминафинала с Република Корея.

Сърбия и Швейцария изиграха невероятно първо полувреме. Първо Андрия Живкович от комшиите улучи греда. После в 20-ата минута Джердан Шакири откри резултата за швейцарците. Сърбите направиха бърз обрат чрез Александър Митрович и Душан Влахович. Митрович изравни в 26-ата минута, девет по-късно Влахович направи 1:2.

Минута преди почивката обаче стана 2:2. Силван Видмер изведе Бреел Емболо и той отблизо прати топката в мрежата.

В 48-ата минута Ремо Фройлер завърши успешно красива швейцарска атака. Последният пас беше на Рубен Варгас, но иначе попадението беше може би най-добре изработеният отборен гол досега на Мондиал 2022. После мачът стана нервен, а увеличеното напрежение се отрази на играта.

Швейцария ще играе с Португалия на осминафинала.